Без мака до совршена линија! Истурете го ова во кафето секое утро и ќе се случи чудо!

Loading...

Ако пиењето утринско кафе е ритуал без кој не можете да замислите ден, и се борите со вишокот килограми, тогаш овој рецепт е совршен за вас!
Отсега па натаму, вашето кафе ќе биде повкусно, а вие ќе изгубите тежина многу брзо без гладување.
Тоа е додаток кој ќе го забрза метаболизмот, ќе го направи кафето повкусно и ќе ви помогне да изгубите вишок килограми.
Состојки (правиме за неколку дена):
3/4 чашки девствено масло од кокос
1/2 чашки мед
1 лажица цимет
1 лажица какао (по избор)
Подготовка: Комбинирајте ги сите состојки и мешајте додека сè не стане убаво рамномерно. Истурете во чиста стаклена тегла со капак. Утре наутро, кога ќе правите кафе, додадете една до две лажици од смесата додека кафето е сè уште топло. Мешајте околу пет секунди и ќе уживате!
Оваа мешавина е супер-здрава и фантастично ќе го зајакне вашиот метаболизам, а со тоа ќе ви помогне да изгубите вишок килограми… А, кафето ќе има одличен вкус!

loading...