БЕКЕР ЗАНЕМЕ ПОРАДИ ЃОКОВИЌ! Познатиот Германец не може да поверува што прави Новак: „Веќе ништо не ме изненадува кај него“

Иако има 36 години, Новак Ѓоковиќ не престанува да ги поместува границите и да ги руши сите можни рекорди.

Тој веќе докажа дека е најдобар тенисер на сите времиња, а неодамна во Њујорк по 24-ти пат во кариерата успеа да го подигне трофејот на Грен слем турнирите, па сега има два повеќе во својата витрина од Рафаел Надал.

Новак постојано го изненадува цел свет, а сега истото му го направи и на својот поранешен тренер Борис Бекер.

– Веќе ништо не ме изненадува кај Новак – рекол Бекер и потоа додал:

– На 36 години се уште има мотивација, желба, вложува време… И веќе не мора никому ништо да докажува. Сега Маргарет Корт пристигна со 24 Грен слем титули и е најстарата победничка на еден од четирите најважни турнири. Тоа е неверојатно – додаде Борис.

Новак Ѓоковиќ
Славниот Германец уште еднаш повтори дека Новак ги поместува сите граници!

– Во одреден момент станувате физички и психички премногу стар за натпреварувачки спортови. Но, тука повторно Новак Ѓоковиќ ги поместува границите. Мислам дека сите ние кои го сакаме тенисот, кои исто така го почитуваме, сме малку без зборови.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.