Брз и лесен доручек за деновите кога сте во брзање, потребни се само 3 состојки


Потребно е:

50 гр овесна каша
1 банана
240 мл млеко

Подготовка:

Ставете ја овесната каша во блендер и изблендирајте. Додадете банана и истурете млеко и повторно изблендирајте. Вашиот појадок е подготвен.

– Реклама –

Пронајдете не на следниве мрежи: