Вечерва запленети над еден тон Марихуана

Loading...

Вечерва запленети над еден тон Марихуана

Вечерва во магацин во скопската населба Бутел откриени се 12 палети со 1240 килограми марихуана.

Таа била спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни полиетиленски вреки. Едно лице е уапсено на лице место и против него е поднесена соодветна кривична пријава.

Од настанот е циркулирана фотографија на директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски со кеси марихуана во раце.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...