Мицкоски беше инсталиран за да се смени името на државата!

Во денешната епизода на Тешки муабети, нашиот ко-водител Филип Петровски, истакна дека Христијан Мицкоски е донесен на чело на ВМРО-ДПМНЕ, со цел да поминат уставните измени за промена на името на Република Македонија.

– По 2017 и фингираниот конгрес во Валандово, бев прогласен од Мицко и неговата банда за заевист.

Мицкоски беше инсталиран за да се смени името на државата!

Сега се испостави дека Мицкоски е заевист, јас Заев не го знам лично, не сум го сретнал лично, само знам дека е смртен идеолошки непријател на ВМРО, на моето ВМРО-ДПМНЕ, не на ова сега.

Јас на Груевски му кажав што го чека, јас видов за каков човек се работи (за Мицкоски), тој нема никаква идеолошка поврзаност со ВМРО, требаше таков човек за да се смени името, вели Петровски.

Целата емисија гледајте ја во продолжение:

Во врска со поврзаноста меѓу Мартин Протуѓер и Христијан Мицкоски, уредникот на Инфомакс, Алекснадар Митовски, открива дека Протуѓер комумицира со малку луѓе, но меѓу нив е и Мицкоски, кој барал Протуѓер да биде негов советник.

– Со многу малку луѓе контактира, меѓу кои и Христијан Мицкоски, бидејќи Мицокоски сакал тој да му биде советник.

Мартин Протуѓер е менториран од Срѓан Ќерим. Мартин има такви некои врски кои се во суштина, удбашки, кодошки, вели Митовски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.