Влатко Ѓорчев – волуменозна НУЛА

Дента кога овој лик изјави дека ќе се кандидира за ни помалку ни повеќе туку Претседател на државата, сакаме да му посветиме неколку реченици. После се треба да се има однос кон секој што сака да држи така висока позиција во државата…
Размислувавме за придонесите на Влатко Ѓорчев за државата, општеството и на крај и неговата партија. Размислувавме и пробавме да се сетиме и на неговите големи проекти, успеси… Се распашувавме за законски решенија, подобрување на животот на граѓаните, идеолошките постигнувања на кандидатот. Баравме, трагавме… И не најдовме НИШТО. Ама буквално НИШТО. 
Токму поради тоа и не ни е јасно со што смета деќа ќе ја оправда амбицијата и заслужи довербата? Со некаква наводна блискост со американците за која сам си прикажува таму ваму? Со бранењето на 27 април на Заев? Со што? Гледаме бура на негативни реакции на социјалните мрежи. Претежно доаѓаат од членството на ДПМНЕ, на кое како што се чини ова му е капак, после сите повлекувања и нереагирања во текот на целиот мандат…
Затоа не можеме да дадеме поинаков наслов на претседателскиот кандидат на Мицковски освен НУЛАТА. Ама како што тргнала СЕВЕРНА малку ни е. Нели?Не знаеме може за своја активност, битна активност Влатко го смета сликањето со дечките од Студеничани, за што пишувавме? Текстот ТУКА

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.