Генијалните оброци на самохрана мајка на две деца го маѓепсаа Инстаграм: Овие креативни јадења сигурно не сте ги виделе!

Една мајка дошла до прекрасна идеја како на своите наследници да им го подобри расположението, па нејзините оброци станаа хит на интернет.
Самохраната мајка Џејн Хилперт (47) од Велика Британија одлучила да ги израдува своите деца, Луела (11) и Томас (7) по враќањето од училиште после 5-месечното престојување во домот и онлајн наставата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jayne Hilpert (@lunchboxforlulu)


Имено, таа својата креативност ја преточила во генијални оброци, а темите биле Ноќ на вештерките, еднорози, Божиќ… Интересно е тоа што за подготовка на овие јадења ѝ биле потребни само 15 минути.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jayne Hilpert (@lunchboxforlulu)


„Ова беше тешка година за сите деца. Сакав да им измамам насмевка на лицата за да знаат дека мислам на нив“, рекла Џејн и додала дека секогаш се труди во оброкот да додаде овошје и зеленчук за децата здраво да се хранат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jayne Hilpert (@lunchboxforlulu)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.