ГОРАТ МРЕЖИТЕ: Фотографии од патувањето на поранешната премиерка на Финска, некои ја викаат, други ја сакаат на чело на владата

Поранешната финска премиерка Сана Марин (38) покажа дека знае како да ги загрее ниските северни температури.

Таа неодамна работи како советник во Институтот Тони Блер, а во јавноста предизвика реакции откако на социјалните мрежи објави неколку фотографии со опис: „Случајни фотографии од неодамнешните патувања“.

Ова се најверните хороскопски знаци
Лојалноста е доблест која често е на врвот на листата на квалитети кои ги бараме кај пријателите, партнерите и колегите. Да се ​​биде лојален значи да се …
Трамп за пресудата на Врховниот суд: Голема и важна победа за Америка
– Кандидатот на Републиканската партија за претседателска номинација Доналд Трамп денеска изјави дека одлуката на Врховниот суд на САД, која му дозволи да остане на гласачкото …

Посебно внимание привлече една од објавените фотографии на која таа позира во костим за капење.

„О Боже, некои од овие фотографии не се прифатливи и се несериозни за политичар“, гласеше еден од коментарите на објавата.

„Таа се пожали на неприватноста, а потоа објави полугола фотографија која може да ја видат милион луѓе??? Нема логика“, гласи друга.

Но, имаше и такви кои ја поддржаа поранешната финска премиерка.

“Толку сум среќна што Сана ги живее најдобрите денови од својот живот. Таа е сè уште најкул, најелегантен и најхаризматичен политичар!! Светот би бил подобро место кога секоја земја има лидер паметен и дарежлив како Сана! е навистина гордоста на Европа!“, гласи еден од коментарите за поддршка.

Убава жена и убав премиер“, гласи друга.

„Посакувам сите земји да имаа ваков кул политичар. Светот ќе беше подобро место“, гласеше третиот коментар.

Добро е што жената ужива во заслужениот одмор“, заклучи еден од нејзините следбеници на социјалните мрежи.

На почетокот на септември, Марин се повлече од функцијата претседател на Социјалдемократската партија на Финска со надеж дека на тој начин ќе го оттргне вниманието од нејзиниот приватен живот по четири години на чело на партијата.

Во 2019 година, таа стана најмладата премиерка во светот, бидејќи тогаш имаше само 34 години.

Бранко Црвенковски беше премиер на Република Македонија на 29 години… (заб.мој.)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.