Го убила поранешниот сопруг додека спиел, па му го отсекла телото, децата ѝ помогале! Мештаните за грозоморно злосторство: Чудно семејство беа тие!

Телото на маж (56) од Пожаревац е пронајдено денеска во шума во Кучево, а неговата поранешна сопруга Љ.Ј. таа ја призна вината за стореното убиство во Вишото јавно обвинителство.

Покрај неа, за делото осомничени се и ќерката и синот на убиениот.

Како што неофицијално дознаваат српските медиуми од жителите на Влашки Дол, каде што живеел убиениот, Љ.Ј. ја убил жртвата, му го исекол телото и со помош на деца го фрлил во шума на 60 километри од селото.

Жителите на Влашки Дол не паметат дека вакво нешто се случило во нивното село, велат дека тоа е мало место каде сите се познаваат.

,,Беа многу чудни, само се шетаа навечер. Тие беа многу чудно семејство. Тоа е неговата поранешна сопруга”, вели еден од мештаните.

Според неофицијални информации, мотив за убиството се нерасчистени семејни односи. Убиениот сакал да ги исфрли од дома поранешната сопруга и децата, а осомничената Љ.Ј. затоа го убила на спиејќи.

Да потсетиме, во Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, Љ.Ј. и А.А. Љ.Ј. ја признал вината, додека А.А. се бранеше со молчење.

ВЈО во Пожаревац до судијата поднесе предлог за претходна постапка на Вишиот суд во Пожаревац за определување притвор за осомничените.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.