Груби се пофали со амблемите на полицијата преведени на албански: Уште една успешно завршена мисија

Првиот вицепремиер Артан Груби на Фејсбук се пофали со новите униформи на полицијата.

Имено, Груби и Владата денес ги промовираа новите двојазични униформи и автомобили кои покрај македонски и англиски испишани се и на албански јазик.
„Уште една успешно завршена мисија, како што ветивме. Веќе се спроведуваат во пракса измените на Уредбата за употреба на албанскиот јазик во полициските униформи и нивните симболи кои ги усвоивме претходно на владина седница“, објави Груби на својот фејсбук профил.

Пронајдете не на следниве мрежи: