Груевски сѐ уште е кошмар во СДСМ: Ќе го апселе ако се врати во Македонија

Во оној момент кога Никола Груевски ќе стапне во Македонија, ќе издржува казна затвор, рече пратеникот на СДСМ Дарко Каевски, коментирајќи ја изјавата на Бујар Османи дека најдобро би било Груевски да се врати во земјава бидејќи знае се за неа, а се наоѓа надвор од неа.

-Никола Груевски во оној момент кога ќе стапне во нашата држава ќе издржува казна затвор согласно конечни позитивни судски пресуди – вели Каевски.

 

Неодамнешната анкета на Фокус покажа дека Груевски има повисок рејтинг од Мицкоски и е меѓу политичарите со највисок рејтинг иако со години е надвор од државата.

Како што можете да видите, анкетата покажува дека Мицкоски има рејтинг од 10,5, а Груевски од 11,1 процент.

 

После анкетата на ИРИ, ова е второ истражување кое покажува повисок рејтинг на Никола Груевски во однос на Христијан Мицкоски, но и во однос на Ковачевски. 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.