Дали сте слушнале за диетата со јогурт? Трае само 3 дена, а вака изгледа менито

Пробиотиците кои се наоѓаат во јогуртот го стимулираат растот на здравата цревна флора

Со оглед на тоа што се наближуваат празниците и празничната сезона, луѓето се повеќе бараат начини да ја поминат зимата без да се здебелат. Во овие ситуации луѓето често бараат на Интернет решение, односно диети кои ќе им помогнат да ја доведат својата линија до совршенство.
Во морето на диети се издвојува, а тоа е диетата со јогурт, која е многу популарна во последно време.

Дали сте слушнале за диетата со јогурт? Трае само 3 дена, а вака изгледа менито

Оваа диета е една од оние кои ветуваат брзо слабеење, а е креирана од велнес експертот и актерка Џени Маи. Таа тврди дека мастите од јогуртот го произведуваат хормонот кортизол, кој негативно влијае на гладот, а аминокиселините помагаат во согорувањето на мастите, пишува „Зеркса“.
Вака изгледа менито за три дена од диетата со јогурт, колку долго треба да трае диетата, пишува Eauty.onehowto.

Прв ден
Шакота за моменталната атмосфера околу клубот: Критики секогаш ќе има, треба да издржиме уште 60 натпревари0:26
Слушнала чудни звуци кои доаѓале од ѕидот, а кога видела кој е изворот, не се чувствувала добро
Шакота за моменталната атмосфера околу клубот: Критики секогаш ќе има, треба да издржиме уште 60 натпревари0:24
Мајка чувала 300 стаорци во куќата во која ги одгледувала своите деца, полицијата открила страшна сцена
Појадок: Чај без шеќер и една чаша јогурт со нула проценти маснотии.
Ручек: Салата со зелена салата, домат, краставица и кромид и две чаши јогурт со бобинки.
Вечера: варен спанаќ и една чаша јогурт.

Уште еден ден
Појадок: Сок од портокал и две чаши јогурт со парчиња киви.
Ручек: Печено пилешко, зеленчук по избор и една чаша јогурт.
Вечера: варена блитва и две чаши јогурт.

Трет ден
Појадок: Кафе или чај и два јогурта со овошје по избор.
Ручек: лосос на скара и парен зеленчук и една чаша јогурт.
Вечера: сезонска овошна салата и една чаша јогурт.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.