ДЕТАЛИ ОД СВАДБАТА НА АНАСТАСИЈА КОИ ЧИНАТ БРДО ПАРИ – шампањот и сирењето пристигнуваат од Тоскана, а од цеца МЕГА ПОДАРОК!

Анастасија и Немања пред Бог се венчаа пред еден месец во Србија во манастирот Рајиновац, а во блиска иднина следуваат уште две прослави.

Имено парот свадба ќе направи прво во Шпанија, а потоа ќе следи и мегаломанска прослава во Белград.
-Кога одлучиле да направат свадба, иако се венчаа тајно, знаеја дека ќе биде проблем организацијата, бидејќи имаат широк круг на пријатели и роднини кои се насекаде по светот. На крајот одлуката падна, романтичната прослава да биде во Шпанија, на која ќе присуствуваат само најблиското семејство и пријателите, а потоа ќе следува вистинската српска свадба во Белград. Свадбата во Шпанија би требало да биде до крајот на годината, а во Белград идната година, вели извор близок до парот.

Една од венчаниците на Анастасија ќе пристигнат од Њујорк.

-Додека Анастасија се грижи кои фустани ќе ги носи, Немања е задолжен за храната и пијалакот кој ќе се служи тој ден. Анастасија веќе ги доби скиците од фустаните, а треба и да отиде лично во Њујорк каде ќе се шијат по нејзина мерка, додека Немања барал сирењето да биде од Шпанија, Италија како и шампањи кои ќе пристигнат од Тоскана, објаснува соговорникот.
Тој додава дека во Шпанија ќе има околу 50 луѓе, меѓу кои и Вељко и Богдана со децата поради што е најрадосна неговата сестра Анастасија.

Што се однесува до подароците од Цеца, таа ќе ги почести со меден месец, а подготвува и неколку тајни изненадувања.
Сепак, медениот месец малку ќе почека поради тоа што Немања започнува со фудбалската сезона, а на егзотичното патување ќе одат кога тој ќе има пауза од сезоната.

Пронајдете не на следниве мрежи: