Доста подметнувавте лажни дипстејт ролекси ВМРОбови!

Loading...

Значи какви бедници се ВМРОбовите, не можат ни за еден момент да престанат под нос да ни ги подметнуваат лажните дипстејт ролекси што ги продаваат од под мантил. Значи ни во овој јасен, недвосмислено обединувачки момент не можат да смогнат сили да престанат да му се упикуваат во шупакот на ситните дипломатчиња кои мислат дека можат да ги вратат на власт. Еве што напишале:
„Ги повикаме сите граѓани во Република Македонија кои што имаат идентичен став како ВМРО-ДПМНЕ“  (што е моментално никој освен вашите штапски стаорци),
„сите граѓани кои што сакаат да застанат на патот на спроведување на капитулантскиот договор кој што владата има намера да го потпише со нашиот јужен сосед,“ (значи никој пратеник од ВМРОбовите нема да биде таму, пошто никој од нив не го мрднува својот дебел задник да ја искористи својата функција за да застане на патот)
„а истовремено да ги осудат сите погрешни политики на СДСМ,“ (еве пак јадат говна за некакви економски политики за кои никој не го интересира)
„да ни се придружат на Протестниот Марш кој што ќе го одржиме на 17.06.2018 – недела, со почеток во 13 часот пред Спортската сала во Битола. Се гледаме !
“Море носете се сосе вашиот мочан протест. Година и пол држите кворум во Собрание на насилно инсталирана власт, за секоја предавничка одлука чекате прво реакција од народот за да видите што треба после како папагал да повторите, ама ублажено да не се налути некој амбасадор. Вие не сте партија, ниту граѓанско здружение – вие сте група дупелизци на ситни дипломатски шупци кои поверувале во приказната дека Џес Бејли или Могерини може да ве донесе на власт. Полтрони сте од најдолен вид, предавници на сопствениот народ за случајно да не ги изнервирате оние кои ве излажале дека ви се стопани, иако тие реално немаат никаква моќ – што е ДЕСЕТ ПАТИ ПОБЕДНО.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...