Драмата на универзитетот во Лас Вегас заврши, жртви има, напаѓачот е убиен

Полицијата влегла во кампусот на Универзитетот во Невада во Лас Вегас (UNLV) по извештаите за пукање во кое има повеќе жртви, пренесува „Дејли мејл“. Набрзо беше објавено дека напаѓачот е мртов, објави ABC7.

Москва тајмс: Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска
Неколку мажи, кои беа уапсени на собирите по повод смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални во последните денови, добија повик за војска во Санкт Петербург, објави Москва тајмс, цитирајќи …
Врв на демократија: Силјановска единствен кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ?
Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова се пријавила на јавниот оглас на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, соопштија попладнево од партијата. За нејзината кандидатура ќе се одлучува од страна на делегатите …

Колеџот објави во твит дека универзитетските полицајци реагирале на извештаите за активен стрелец во кампусот.

Помалку од еден час по објавувањето на тревогата, полицискиот оддел во Лас Вегас соопшти дека осомничениот починал и дека истрагата е во тек.

Полициската управа во Лас Вегас соопшти дека „има повеќе жртви“.

Не е јасно колку лица биле убиени или степенот на нивните повреди.

Универзитетската полиција одговори на извештаите за истрели непосредно пред пладне во Бим Хол, која се наоѓа во близина на Бизнис школата Ли во близина на зградата на студентскиот сојуз, според Њујорк пост.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.