Евро гол на Црвена Звезда, Ливерпул понижен (ВИДЕО)

Дебакл на Ливерпул во Белград. Иако англискиот клуб Ливерпул влезе како голем фаворит сепак неговите играчи го напуштија мечот со наведнати глави. Маракана како гладијаторска арена вечерва со јасен победник Црвена Звезда. Херој на мечот беше напаѓачот Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.
Ги издвојуваме двата гола за да ја видите нивната атрактивност. Ова беше вториот гол постигнат од речиси 30 метри, а стрелецот беше Милан Павков. Постарите генерации на Црвена Звезда денес можеа да се потсетат на таа Звезда од најдобрите времиња. Мечот заврши со 2-0 во корист на домаќините. Погледнете го и првиот гол кој беше од корнер.

https://www.facebook.com/srdjankojicdjidja/videos/493766327793807/?t=5

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.