Енергетски чоколадни бомбици со кокос

Потребни состојки:
80 г путер од јатки
80 г темно чоколадо
80 г кокос
40 г мелени лешници
Сок од 1 портокал
1 лажица какао
Засладувач

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascookingg)


Начин на подготовка:
Измешајте ги сите состојки заедно, сите суви состојки, путерот, рсстопеното чоколадо и сокот од портокал. Оформете ги веднаш и по желба извалкајте ги или ставете им чоколадна глазура.
Засладете ја смесата по вкус, може да додадете 1 лажица агаве. Користете путер од бадем и црно чоколадо со 80% какао, но може слободно да си смените состојки.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.