Забрането за вакцинирани со АСТРА ЗЕНЕКА – контроверза околу концертите на Брус Спрингстин

Loading...

Забрането за вакцинирани со АСТРА ЗЕНЕКА – контроверза околу концертите на Брус Спрингстин!!

Секој што е вакциниран со вакцина AstraZeneca ќе му биде забрането да присуствува на камбек-шоуата на Брус Спрингстин во Њујорк следната недела…

Интимното петчасовно дружење во театарот Сент Џејмс ќе биде првото шоу на Бродвеј што повторно се отвори од минатиот март и ќе бара од присутните да покажат доказ за вакцинацијата, пренесува The Telegraph.

Сепак, списокот ќе биде ограничен само на вакцини одобрени од американската Администрација за храна и лекови – Модерна, Фајзер-БиоНТех и Џонсон и Џонсон.

Сите потенцијални посетители на концерти кои ја примиле вакцината Оксфорд / АстраЗенека во странство, ќе останат со можноста да бидат вратени на врата доколку резервираат билети.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...