Запалени 2 автомобили во Влае

Утринава во 4 часот и 30 минути два автомобили целосно изгореа во близина на Порта Влае.

Командирот на противпожарната бригада Владимир Симоновски вели дека интервенирале со две противпожарни возила и 5 пожарникари.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.