Запознала момче, а потоа го гуглала НЕГОВОТО ИМЕ: Она што го видела ја смрзнало

Го побарала неговото име на Гугл и имала што да види.

Шајна Кеј Кардвел почнала да му праќа пораки на своето момче преку апликацијата, но имала среќа прво да го „гугла“, а потоа сакала да го сподели своето искуство на TikTok.

Запознала момче, а потоа го гуглала НЕГОВОТО ИМЕ: Она што го видела ја смрзнало

Кога го впишала името на момчето во Гугл, дознала дека тој и претходно бил уапсен поради киднапирање. Девојчето се смрзнало кога видело. Таа ги предупреди сите девојки за тоа што може да се случи кога ќе отидете на состанок со апликација.

– Кога требаше да одам на состанок, решив да го „гуглам“ и видов дека е уапсен за тешко киднапирање – вели Шејна во видео кое има речиси 400.000 прегледи.

Нејзината приказна инспирираше многумина да ги споделат своите хорор искуства.

Момчето што ме молеше да одам на состанок, а јас го одбив, подоцна прогуглав и видов дека е уапсен затоа што нападнал работник за брза пошта во неговата куќа – напишала една девојка.

Отворено прашав еден дечко што ќе се случи ако го прогуглам, а тој ми рече дека нема да ми се допадне. Обвинет е за сексуален напад – коментирала друга девојка.

Мојот пријател го прогугла дечкото по состанокот – осуден е дека ја убил чивавата на поранешната девојка која ја претепал со мртво куче. Гугл прво – тоа е еден од коментарите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.