Заразени сме јас и сопругата децата ги немаме видено 15 дена: Како не ви е срам да не плукате

Loading...

Заразени сме јас и сопругата децата ги немаме видено 15 дена: Како не ви е срам да не плукате

„Јас сум медицинар кој чесно си ја работеше својата работа. И сопругата и јас сме заразени. За среќа млади сме и здрави, немаме тешки симптоми“ вели Алмир за „Блиц“.
Тој притоа додава дека тој и сопругата се разделени, се наоѓаат во две различни болници и дека своите деца ги немаат видено 15 дена.
„Семејството го гледам преку видео линк. Ве молам да сфатите дека ние ја немаме измислено заразата. Ми пречат коментарите на Фејсбук и односот кон нас како да ние сме го измислиле корона вирусот, како сè да почна од нас, како да сме сакале самите да се заразиме, па и други да заразиме. Ние само си ја работевме нашата работа“.

Slika br. 1 Specijalna policijska pratnja pacijenata na liječenje od virusa COVID 19 Slika br. 2 E to sam ja,…

Gepostet von Mirela Almir Cipurković am Dienstag, 31. März 2020

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...