„ЗОШТО БОЖЕ?“ Цеца Ражнатовиќ се прости од убиената Вања

Не само Македонија, туку и целиот регион е потресен и згрозен од веста за смртта на малата Вања Ѓорчевска.

Информацијата за потрагата по Вања пред неколку дена ја споделуваа многу луѓе ширум регионот, но и познати личности од соседна Србија.

Денеска по големата трагедија со која очигледно е запознаена и пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија од Вања простувајќи се од неа.

Цеца сподели македонско знаме и емотикон во форма на скршено срце и запраша „Зошто Боже?“…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.