Ивана Кнол се налути на германската водителка: Да изгледам како тебе, би носела само зимска облека

Популарната навивачка Ивана Кнол и оваа година ја следи хрватската репрезентација на Европското првенство, а покрај изгледот и оскудните комбинации, сега вниманието го привлече и поради расправијата со германски новинар.

Имено, по натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија, Кнол имаше интервју со Лаура Вонтора, водителката на германската телевизија Магента.

View this post on Instagram A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Ивана во еден момент искоментира дека и е ладно. Што коментира еден од водителките од студиото:

„Во суштина, би имало можност да се носи нешто кога е ладно. На што и Лаура даде свој коментар.„Сега треба малку стручност, по муабетот за времето и облеката, конечно треба повторно да зборуваме за спорт“, рече таа.

На сето ова Нол реагираше со своите објави на Инстаграм. „Драга Лора, да личам на тебе, би носела само зимска облека“, напиша Нол на Инстаграм приказната на Лаура.

Сепак, не ја привлекуваше само Лаура, туку и телевизијата Магента. „Научете ги вашите менаџери на добри манири и никогаш повеќе не ме повикувајте на интервју“, рече Нол.

Лаура се уште не одговори на овие навреди, но под објавите на Ивана многумина застанаа во одбрана на германската водителка.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.