Идеја за појадок: Проја со ајвар

Loading...

Потребни состојки:
1 шолја хелдино брашно
2 шолји палента
1,5 лажички сол
1 ќесичка прашок за печиво
1 јајце
½ шолја масло
1 шолја јогурт
½ шолја кисела вода
2 лажици ајвар
Начин на подготовка:
Сите состојки соединете ги со мискер. Добиената смеса сипете ја во калап за мафини премачкани со масло. Печете на 250 степени додека да добијат убава златно-кафеава боја.

loading...