Идеја за појадок: Проја со ајвар

Потребни состојки:
1 шолја хелдино брашно
2 шолји палента
1,5 лажички сол
1 ќесичка прашок за печиво

1 јајце
½ шолја масло
1 шолја јогурт
½ шолја кисела вода
2 лажици ајвар
Начин на подготовка:
Сите состојки соединете ги со мискер. Добиената смеса сипете ја во калап за мафини премачкани со масло. Печете на 250 степени додека да добијат убава златно-кафеава боја.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.