Изменет сообраќаен режим на патот Крива Паланка – Граничен премин со Бугарија

Режимот на сообраќај на магистралниот пат А2 Крива Паланка – Граничен премин со Бугарија од денеска ќе биде изменет, соопшти АМСМ.
Промената на режимот на сообраќај е поради изведување градежни активности на индуктивни јамки на тој дел од автопатот во времетраење од два дена.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.