ИМАЛЕ ВЕК: По 40 часа под урнатини цело семејство спасено во Сирија

Група доброволци од цивилната одбрана на Сирија позната како „Бели шлемови“ од урнатините на куќа извлече цело семејство кое го преживело разорниот земјотрес што ја погоди земјата.

„Белите шлемови“ објавија дека спасувачката операција се одвивала во селото Бисна, во близина на Идлиб во северозападна Сирија. „Ова е вистинско чудо. Звуците на радост го исполнија небото“, напиша групата на Твитер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.