Иран одби респиратори од САД, Зариф твитна против Трамп

Loading...

Иран одби респиратори од САД, Зариф твитна против Трамп.

Мохамед Џавад Зариф министерот за надворешни работи на Иран му се обрати на Трамп на Твитер.

Тој притоа нагласува дека: Иран ќе извезува респиратори за неколку месеци. Се што треба да сторите е да престанете да мешате во работите на другите земји, особено на мојата земја.

Потоа додаде дека на Иран не му се потребни совети од Трамп.

Ниту „лабораторија“ ниту „ЖИВОТИНСКИ пазар“? Избувнувањето на „Ковид-19“ започнало со месеци порано и не во Вухан, покажува најнова студија на Кембриџ?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...