Искомбинирајте ги овие четири намирници и килограмите сами ќе исчезнат

Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите.

Зеленото јаболко е од голема важност бидејќи е полно со растителни влакна кое ќе може доволно да ве засити без да внесувате беспотребни калории.

Шеќерот од зеленото јаболко бавно се апсорбира во цревата, со што се спречува ненадејното ослободување инсулин кое директно влијае и врз слабеењето.

Потребни состојки:
125 грама овесни снегулки
Пола литар минерална вода
1 лимон
2 зелени јаболка
Исечкајте го јаболкото на парчиња, потоа во блендер ставете ги парчињата јаболко и минералната вода, додадете ги овесните снегулки и блендирајте додека не добиете течна смеса. Потоа ставете ја во сад и по желба исцедете лимон во неа.

Овој пијалак се конзумира една недела, наутро откако ќе се разбудите или пред да спиете, по ваша желба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.