Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Loading...

Ниските температури многу често доведуваат до вечери поминати покрај телевизор, јадејќи пица и пиејќи вино. Токму овие маратони на топло, можат да резултираат со голем број дамки од вино и пица на вашите омилени тренерки или пижами. И што е најтрагично, за работите да бидат полоши, секогаш кога се случува ова вие носите бело.

Кари Бајрон тргнала во мисија да открие кој е најефикасниот метод за отстранување на овие страшни дамки и по читањето многу совети и губењето многу маички, таа конечно го открила најдобриот, наједноставниот и најбрзиот метод за отстранување дамки. Сè што ви е потребно е сјај за садови и оцет и можете да започнете. Погледнете го видеото за подетално објаснување…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...