Како звучи „Бисер Балкански“ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски

“Бекстејџ„ го прослави својот 15-ти роденден. На прославата присуствуваа голем дел од јавниот живот, еминентни ликови од домашниот шоу бизнис како таков.
На истиот роденден беа доделени награди, признанија, но и се даде почит на големиот Гоце Николовски, каде магазинот зад сцената покрена иницијатива за улица во главниот град го носи неговото име.

Како звучи „Бисер Балкански“ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски

Во негова чест Елена Велевска, Наум Петревски, Миле Кузмановски и Благоја Грујевски го испеаа големиот хит “Бисер Балкански„ а како звичи слушнете во видеото:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.