Калин Ивановски со најдобар ранг на АТП листата во кариерата

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го има најдобриот свој ранг. На денеска објавената АТП листа Ивановски се наоѓа на 305-то место со 176 поени или скок за три места.

Во конкуренција на двојки Ивановски се наоѓа на 644-то место или има пад за 16 позиции бидејќи има 75 поени (четири помалку од претходната недела). Ивановски денеска го игра финалето на квалификациите на Челинџерот 75 во Бергамо против Михаил Кукушкин од Казакстан, кој се наоѓа на 213-то место.

Победникот од мечот ќе се пласира на главниот турнир.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.