Катица Јанева денеска најверојатно се враќа во Шутка

Loading...

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор.
Јанева веќе петти ден е на болничко лекување во приватната клиника „Жан Митрев“, каде беше однесена во четвртокот поради влошена здравствена состојба. На Јанева и бил измерен висок крвен притисок, а при испитувањата докторите утврдиле дека е во прединфарктна состојба.

loading...