Кејлор Навас го напушти ПСЖ и се пресели во

Голманот кој освои три титули во Лигата на шампионите со Реал Мадрид, Костариканецот Кејлор Навас, од утре ќе биде нов член на Нотингем Форест.

Клубот кој беше хит на трансфер-пазарот минатото лето, остави свој печат и овој јануари, ангажирајќи ја најголемата ѕвезда досега во своите редови. 

Навас доаѓа на позајмица до крајот на сезонава, откако претходно се разбра со раководството на ПСЖ, дека нема потреба од него, јасна прва опција за голот е Џиџи Донарума.

Пронајдете не на следниве мрежи: