Кејн го врати Тотнем на победничките патеки (ВИДЕО)


По поразите во двете дерби средби по ред, против Арсенал и Манчестер сити, фудбалерите на Тотнем им се вратија на победите и тоа на гостување кај секогаш незгодниот тим на Фулам (1-0).

Јунак на вечерта беше англискиот репрезентативец Хари Кејн, кој во судиското продолжение од првото полувреме со фантастичен шут од шеснаесетина метри го постигна злато вредниот гол за тимот од Лондон.

– Реклама –

Пронајдете не на следниве мрежи: