Комити со повик до сите Македонци: Стани Македонче, потребна е акција за ГОЦЕ

Вардаровите навивачи од трибините на арената „Јане Сандански“ во Скопје упатија повик во пресрет на 4 февруари, кога се одбележуваат 151 година од раѓањето на апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев.

Комити со повик до сите Македонци: Стани Македонче, потребна е акција за ГОЦЕ

„Стани Македонче, потребна е акција за Даскалот кој ја обедини целата нација. 4.2.2023 – сите!“, порачаа „Комити“ преку транспарент на натпреварот од ракометната СЕХА-лига, во кој Вардар го совлада белградски Партизан со 31:26.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.