Кој функционер на ДПМНЕ од Струмица барал сексуални услуги за завршена работа?

Loading...

Кој функционер на ДПМНЕ од Струмица барал сексуални услуги за завршена работа?

Вечерва Костадин Костадинов во „Само вистина“изјави пред целата македонска јавност дека активист на ВМРО-ДПМНЕ барал сексуални услуги за завршување работа. На ова според него не добил одговор од Димче од кај Мицковски. Па затоа по емисијата уште еднаш го повтори прашањето на Твитер.

Ако е ова вистина, секако јавноста има право да знае. Претходно истото прашање го поставивме и за директорот на Македонија пат:

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Пулс24 не зазема страна. Тоа што е незаконско,корумпирано и прљаво треба да излезе на површина. Јавноста има право да знае.

Прочитајте уште и:

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...