Кој функционер на ДПМНЕ од Струмица барал сексуални услуги за завршена работа?

Кој функционер на ДПМНЕ од Струмица барал сексуални услуги за завршена работа?

Вечерва Костадин Костадинов во „Само вистина“изјави пред целата македонска јавност дека активист на ВМРО-ДПМНЕ барал сексуални услуги за завршување работа. На ова според него не добил одговор од Димче од кај Мицковски. Па затоа по емисијата уште еднаш го повтори прашањето на Твитер.

Ако е ова вистина, секако јавноста има право да знае. Претходно истото прашање го поставивме и за директорот на Македонија пат:

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Пулс24 не зазема страна. Тоа што е незаконско,корумпирано и прљаво треба да излезе на површина. Јавноста има право да знае.

читајте пулс24

Прочитајте уште и:

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.