Крмов: Не е првпат ДПМНЕ да ги задуши народните протести

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши народните протести, вели во денешната епизода на Тешки муабети, пратеникот на Левица, Борислав Крмов.

– По наши сознанија, уште за референдумот во 2018 година, имало пораки дека референдумот не смее да се бојкотира, дека треба да се гласа, па откако членството бурно реагирало се ваделе дека системот направил грешка.

За Францускиот предлог, на тие протести излегоа десетици илјади луѓе, и повторно тие го задушија протестот, вели Крмов кој додава дека во овие услови е тешко со протести да се турне Влада, но дека тие имаат огромна улога при вршење притисок врз истата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.