Луѓето ја видоа НОВАТА СЛИКА НА ЏЕКИ ЧEН И СЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА НЕГОВИОТ ИЗГЛЕД, а тој го објасни сето тоа во една реченица

Една фотографија беше доволна за многумина да се грижат за Џеки Чен. Познатиот актер во неделата го прослави својот 70-ти роденден, па на Инстаграм ја коментираше сликата која предизвика бука.Џеки Чен на таа фотографија објавена на Твитер изгледа легитимно прашање – што се случува со него, како што многумина велат, иако секако седата коса и брадата воопшто не се воопшто „чудни“ работи, а не за човек на негова возраст. Меѓутоа, за таа слика биле загрижени и блиски луѓе.
A recent photo of Jackie Chan, who is about to turn 70. pic.twitter.com/oCMYgqz4QY— Emir Han (@RealEmirHan) March 14, 2024
„Не толку одамна еден мој пријател виде некои неодамнешни фотографии од мене на интернет и сите беа загрижени за моето здравје. Сакам да ја искористам оваа прилика да ги известам сите, не грижете се!“, напишал актерот и продолжи.„Тоа е само изгледот на ликот за мојот последен филм. Ликот бара од мене да имам седа коса, седа брада и да изгледам старо“. Тој нагласи дека секогаш бил подготвен да ги проба овие работи за филм, без разлика дали станува збор за предизвикувачка кореографија или за изглед на ликот. View this post on Instagram A post shared by Jackie Chan 成龍 (@jackiechan)„И пред денешниот ден многу пријатели ме потсетија: „Џеки, наполни 70 години“ Секогаш кога ќе ја слушнам оваа бројка, срцето ми застанува за момент – веќе имам 70 години?. Среќа е кога имаш шанса да остареш . Посебно за нас каскадерите, не знаеме колку сме среќни што можеме да остариме. Гледањето на овие фотографии ми враќа толку многу убави спомени. Се што можам да кажам е ова: сакам да снимам филмови и јас ве сакам сите.”Џеки Џен напомена дека се занимава со глума веќе 62 години и дека е среќен што се уште има можност да си ја врши работата. Добивме доказ дека седата коса кај мажите е извор и на разни предрасуди.

Пронајдете не на следниве мрежи: