МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА се состана и донесе одлука да продолжи со борбата за Македонија

Loading...

Неофицијално дознаваме дека лидерството на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА доцна синојка имале состанок со дневен ред понатамошни активности.
Како што неофицијално дознаваме одлучено е да се продолжи со активности се до предизвикување на предвремени парламентарни избори на кои оваа голема коалиција ќе поднесе свои листи и ќе побара поддршка за своите кандидати.
Барањето ќе биде упатено само кон МАКЕДОНСКИОТ НАРОД со цел да се поништи ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, да се укине ЗАКОНОТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТА и да се вратат одлуките на АСНОМ во преамбулата на Уставот на државата.
Повеќе детали од таму најавуваат за утре.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...