Мафини со јагоди

Loading...

Потребни состојки:
3 јајца
100 г шеќер во прав
80 г путер
100 г брашно
200 г јагоди
Начин на подготовка:
Измијте ги и исечкајте ги јагодите. Подгответе калап за мфини. Изматете путер и шеќер за да добиете соединета смеса.
Додавајте едно по едно јајце и матете убаво по додавање на секое. Во смесата додајте го и брашното и јагодите и промешајте. Со лажица распоредете ја смесата во калапот за мафини и печете 20 минути на 180 степени.

loading...