МАЈКА ЗАГИНА ПРЕД ДЕЦАТА НА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА: Огномет и се заглави во облеката, камерата го сними МОМЕНТОТ НА ЕКСПЛОЗИЈАТА (ВИДЕО)

Мајка на две деца е убиена во Бразил за време на новогодишните прослави, откако огномет и бил фатен на облеката пред некој да може да ја извади.

Елизангела Тинем (38) трагично беше убиена кога експлодираше огномет на бразилска плажа среде собир и, според Дејли мејл, некои неовластени огномети за одбележување на почетокот на 2023 година.

МАЈКА ЗАГИНА ПРЕД ДЕЦАТА НА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА: Огномет и се заглави во облеката, камерата го сними МОМЕНТОТ НА ЕКСПЛОЗИЈАТА (ВИДЕО)

Објавено е видео од 24 секунди на кое се прикажани моментите пред смртта на турист на плажата во Праја Гранде, Сао Паоло, што сега се третира како истрага за убиство.

На вознемирувачката снимка може да се види толпа луѓе кои стојат во областа и гледаат огномет на небото над нив.

Одеднаш, камерата се врти наоколу за да покаже блесоци на светлина поблиску до земјата, проследени со силен тресок.

Голем број луѓе скокаат од експлозијата, додека други, меѓу кои и камерманот, почнуваат да бегаат.

Кога камерата се вратила назад, се гледало тело кое лежело на земја.

Се вели дека двете деца на Елисанџело биле сведоци на смртта на нивната мајка, а нејзиниот погреб треба да се одржи попладнево во нејзиниот роден град Сао Паоло, пишува Дејли мејл.

Очевидецот Луиза Фереира (20) за локалниот весник изјави дека на плажата биле поставени неколку неовластени огномети.

„Видов голем блесок само што удри на полноќ и ја гушкав мајка ми, а потоа сите почнаа да врескаат. Видов жена како лежи на земја и крвареше кога отидов да погледнам, а момчето што беше со неа исто така беше на земја“. , изјави Луиза, која беше сведок на ужасната сцена.

Тој наведува дека другите лица истрчале да побегнат од областа.

Наводно, 41-годишниот роднина на жртвата и рекол на полицијата дека огнометот експлодирал откако се заглавил во нејзината облека.

Потврдено е дека пиротехничкото средство не го активирало семејството и сега е во тек истрага која се очекува да доведе до обвинение за убиство од небрежност доколку се најде лицето кое го испукало огнометот во воздух.

“Не можам да верувам што се случи. Мојата љубов кон целото семејство. Ве молам Господ да ги утеши вашите срца во овој страшен момент. Се молам за вас”, напиша пријател на жртвата на социјалните мрежи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.