Месечен хороскоп – овие знаци што се во врска или брак да го избегнуваат овој период од месецот, а еве што ги очекува родените во овој месец

Прочитајте го месечниот хороскоп за декември 2022 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога станува збор за љубовта, работата и здравјето!

ОВЕН
Работа: Месечниот хороскоп за декември 2022 година вели дека во првата половина од месецот Овенот ги решава сите конфликти и непријатни ситуации. Обидете се да ги завршите планираните задачи, постои шанса да ги зголемите приходите и да се искачите на скалилата во кариерата. Ѕвездите, сепак, предупредуваат да се грижите за важните документи, пазете се од грешки кои можат да и наштетат на компанијата.
Докажаниот метод на нашиот студент им помогна на илјадници луѓе да го подобрат видот – ги полуди сите во регионот

Љубов: Доколку се надевате на нова љубов овој месец, ќе бидете разочарани. Дозволете работите да се случуваат спонтано и уживајте во секојдневните врски. Месецот носи интересни средби и многу забава.
Докажаниот метод на нашиот студент им помогна на илјадници луѓе да го подобрат видот – ги полуди сите во регионот.
Здравје: Не ја пропуштајте можноста да поминете време со семејството, потребна ви е нивната психолошка поддршка. Следете ја диетата, прејадувањето може да доведе до проблеми со црниот дроб.

Месечен хороскоп – овие знаци што се во врска или брак да го избегнуваат овој период од месецот, а еве што ги очекува родените во овој месец

БИК
Работа: Почетокот на месецот нема да биде најповолен за Биковите. Од 5 до 11 декември се очекуваат помали потешкотии на полето на финансиите, како и во комуникацијата со луѓето. Обидете се да не ја преувеличувате правдата, ќе ги расипете односите со колегите и претпоставените. Контролирајте ја желбата за трошење.
Љубов: Во втората половина од месецот можете да планирате патување со саканата личност. Односот со партнерот е напнат, заедничкиот одмор ќе помогне да се подобри ситуацијата. Ќе најдете мир и ќе стекнете сила.
Здравје: Грижете се повеќе за вашето здравје и зајакнете го вашиот имунолошки систем.

БЛИЗНАЦИ
Работа: На почетокот на месецот воздржете се од конфликти. Расправиите со колегите може да доведат до неповратна штета. Во втората половина на месецот се очекуваат пријатни промени. На полето на финансиите внимавајте, не треба да позајмувате на други или да позајмувате пари од други.
Љубов: На љубовно поле може да дојде до несогласување со саканата личност. Обидете се да поминувате повеќе време заедно. Не плашете се да го направите првиот потег, дури и ако тоа не е ваша вина.
Здравје: Треба да го следите вашето здравје, особено ако сте склони кон стрес и прекумерна емотивност. Задржете го вашиот темперамент и обидете се да не земате сè при срце.

РАК
Работа: Декември нема да биде најуспешен месец за Раковите. Во првата половина од месецот ќе мора да извршувате задачи за другите. Ќе се чувствувате заробени. Во втората половина на декември односите се подобруваат. Време е да ги покажете своите таленти и да го работите она што го сакате. Ако се надевавте на покачување – ништо од тоа.
Љубов: Првата половина на декември носи проблеми со саканата личност. Можно е да испливаат на површина некои непријатни настани од минатото. Не е најдобро време за нови познанства, подобро фокусирајте се на работата.
Здравје: Здравјето е добро, единствено нешто за што треба да се грижите е стресот. Не дозволувајте вашиот имунитет да ослабне.

ЛАВ
Работа: Декември е најуспешен месец за Лавовите! Лесно се справувате со тешкотиите, вашата самодоверба е силна. Обидете се деловните состаноци да ги преместите во втората половина од месецот. Пазете се од компулсивно трошење, ќе западнете во проблеми со парите. Во втората половина од месецот очекувајте профитабилна понуда за соработка.
Љубов: Во љубовната сфера започнува тежок период во врската, резултатот ќе зависи од вашата желба да ја одржите. Обидете се трезвено да ја процените ситуацијата и не отстапувајте од вашите цели.
Здравје: Декември ќе биде напорен и психички и физички заморен. Погрижете се да спиете доволно и да јадете добро.

ДЕВИЦА
Работа: Месечниот хороскоп за декември 2022 година вели дека Девиците ќе ја искористат првата половина од месецот за да направат планови за иднината. Се очекува да се преселат или реновираат домот, можни се големи трошоци. Во втората половина од месецот успешно ги решаваат деловните проблеми.
Љубов: На љубовно поле, декември ќе биде совршен месец за зајакнување на односите со партнерот и генерално за подобрување на семејните односи. Претстојните празници ќе ве зближат..
Здравје: Здравјето е добро, фокусирајте се на редовен тренинг и правилна исхрана.

ВАГА
Работа: Месечниот хороскоп за декември 2022 година вели дека Вагите ќе бидат неверојатно продуктивни, ова е одличен месец за овој хороскопски знак. Ја имате поддршката од колегите и сте незапирливи. Првата половина на декември ќе биде одбележана со финансиски проблеми, но во втората половина ситуацијата ќе се подобри, а можно е и зголемување на платите.
Љубов: Голема е веројатноста да имате проблеми во врската или бракот. Фокусот ќе биде ставен на некои непријатни настани од минатото и ќе биде потребно многу меѓусебно трпение и разбирање за да се надмине кризата.
Здравје: Бидете исклучително внимателни додека возите и не планирајте долги патувања. Погрижете се да спиете доволно.

СКОРПИЈА
Работа: Скорпиите ќе бидат исцрпени, работата што им причинувала задоволство им е товар. Можни се и финансиски проблеми, обидете се да не трошите пари на непотребни работи. Односите со колегите се затегнати, внимавајте да не го разгорите пламенот. Во втората половина од месецот ситуацијата се врти за 180 степени. Ќе добиете одлична понуда за работа која не треба да ја одбиете.
Љубов: На семејството му е потребна вашата поддршка, овој месец ќе биде емотивно тежок за вас. Страстите и романтиката се во втор план. Слободните Скорпии ќе уживаат во платонски врски, нема интерес за подлабоки и позначајни врски.
Здравје: Ќе уживате во патувањето, дури и на ден или два. Хроничните пациенти треба да внимаваат да земаат редовна терапија.

СТРЕЛЕЦ
Работа: Декември ќе донесе некои потешкотии за Стрелците, но не грижете се – ќе успеете да решите се. Во првата половина од месецот не треба да планирате деловни состаноци и долги патувања, како и да склучувате зделки и да потпишувате договори. Ѕвездите поддржуваат нови проекти и бизниси. Во втората половина на декември се потпирате на блиските луѓе и нивните совети.
Љубов: Доколку сте во долга врска или брак, можни се несогласувања поради секојдневните домашни проблеми. Погледнете ја поголемата слика и не звучете надвор. Слободните Стрелец имаат шанса за романса која ќе ја одбележи 2023 година.
Здравје: Можни се проблеми со дигестивниот тракт. Внимавајте на исхраната, намалете го внесот на масна и калорична храна.

ЈАРЕЦ
Работа: Во првата половина на декември ќе имате потешкотии да ги реализирате вашите планови. Ќе мора да се справувате и со проблеми поради погрешни одлуки. Во втората половина од месецот треба да се покажете, постои шанса да бидете забележани и да добиете профитабилна понуда за работа. Стегнете го ременот и внимавајте на потрошувачката.
Љубов: До 15 декември односите со партнерот ќе бидат напнати, меѓу вас има недоразбирање. Воздржете се од интриги, може да се појават некои непријатности од минатото кои ќе ви го загорчат животот. Втората половина на декември минува мирно.
Здравје: Важно е да спиете доволно во спротивно ќе бидете поисцрпени од вообичаено. Совет на ѕвездата е да бидете внимателни додека возите.

ВОДОЛИЈА
Работа: Декември им носи многу можности на Водолиите, искористете ги сите можности кои ви се нудат. Позитивниот став и вредната природа ќе ви помогнат да се справите со сите тешкотии. Во втората половина од месецот фрлете се во реализација на идеи и планови. Ќе имате сесрдна помош од колегите и влијателните луѓе.
Љубов: Во првата половина од месецот може да дојде до несогласувања во односите со пријателите и роднините. Ако сте во „нова“ врска, се ви оди совршено, врската ја носите на повисоко ниво. Оние кои се во брак и долги врски треба да избегнуваат расправии, во спротивно конфликтот може да трае.
Здравје: Треба да се опуштите и да одвоите време за себе. Доколку имате можност, почестете се со масажа.

РИБА
Работа: Месечниот хороскоп за декември 2022 година вели дека во првите две недели Рибите вредно ќе работат на решавање на насобраните проблеми. Бидете исклучително внимателни со парите, не трошете пари на непотребни работи. Во втората половина од месецот очекувајте деловни средби и поволни понуди. Веројатно станува збор за познанство што ќе ви го промени животот.
Љубов: Во љубовта сте желни за промени, но тие ќе зависат само од вас. Ова не е месец за планирање врски, бидете спонтани и препуштете се на нови настани, ситуации и познанства. Ѕвездите ќе ви помогнат да ја донесете вистинската одлука.
Здравје: Поминувајте помалку време на студ и не се нервирајте од ситници.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.