НОВА ПОМОШ ЗА УКРАИНА: МО ќе донира ветровки, џемпери и ќебиња

Владата ја одржа 106-тата седница. На седницата беа донесени повеќе одлуки, вклучително и за нова помош за Украина.

Имено, како што информираат од владината прес-служба, Владата донесе Одлука за донација за Министерството за одбрана на Украина. Станува збор за зимска опрема: ветровки и џемпери, како и ќебиња. Како што се наведува, оваа опрема ќе биде донација од Министерството за одбрана на Република Северна Македонија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.