МИРКА ВЕЛИНОВСКА ЗА МИЦКОВСКИ : НЕ БИ МУ ДАЛА НИ ДА ЧИСТИ КЛОЗЕТИ, НЕ ПАРТИЈА ДА ВОДИ

Ниедна партија нема да опстои од постојниве ни во Македонија, ни во ЕУ, верувајте ми на зборот, вели Мирка Велиновска во Вонредната епизода на Тешки муабети.

– Нема тие да пишаат епитафи за нивните гробови, народот ќе им ги пишува или ќе им ги фрла коските за ова дереџе до кое го доведоа, вели Мирка во емисијата во која го коментираше и Христијан Мицковски.

– Ниту го знам, ниту сум сакала да го запознаам, јас од првата појава сфатив дека тоа е меко тело. Тоа е вина и на Груевски кој со неговиот комплекс, да не биде надминат, избра компромитиран човек желен за внимание од Урсула, да го погледне некој. Јас не би му дала ни квалификација како евнух од најнизок ранг, да чисти клозети. Апелира народот да му даде глас на човек кој откако стана лидер не изговори полнокрвно македонски народ, и му даде легитимитет на Стево Пендаровски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.