Мојсоска: Комитите од Али Експрес осум години се опозиција, филџан не фрлија во Собранието

Комитите од Али Експрес осум години еден филџан не фрлија во Собрание, пишува на Фејсбук генералниот секретар на Левица, Јована Мојсоска, коментирајќи ги денешните настани во Собранието.

– За тие што не им е јасно…

Антимакедонското трио ДПМНЕ-ДУИ-СДС заеднички гласаа ПРОТИВ предлогот на Левица да се тргне точката за Деловникот од дневен ред. Со ваквото гласање, овие три аждаи го УКИНУВААТ ФИЛИБАСТЕРОТ и секоја опозиција во иднина ја сведува на ФАРСА!

Само двајца пратеници на Левица покажаа ПРКОС и достоинство. Осум години во опозиција, комитите од али експрес еден филџан не фрлија додека пред нивни очи и со НИВНО СОУЧЕСТВО се рушеше македонизмот.

Денес ДПМНЕ по не знам кој пат докажа дека е подеднаков учесник во разнебитувањето на македонската нација. Денес ДПМНЕ докажа дека ЛАЖЕН ПАТРИОТ Е ПООПАСЕН И ПОШТЕТЕН од отворен предавник.

И нема договор, ниту компромис со оние за кои Републиката е калкулација! – напиша Мојсоска на Фејсбук.

Пронајдете не на следниве мрежи: