Народот смета дека треба да се преполоват платите на пратениците и министрите!!

Народот смета дека треба да се преполоват платите на пратениците и министрите!! Ова е резултат од онлајн анкетата на ПУЛС24 која што ја спроведовме во последните 24 часа.

Ве прашавме: ПУЛС24 со иницијатива да се намалат на пола платите на пратениците и министрите за да го споделат товарот со народот. Ако се сложувате ЛАЈК, ако сте против ЉУТО ЧОВЕЧЕ. Резултатите ќе ги објавиме утре.

ПУЛС24 со иницијатива да се намалат на пола платите на пратениците и министрите за да го споделат товарот со народот….

Posted by Puls24.mk on Friday, March 20, 2020

При што сме допреле до над 40.000 читатели кои еве како се изјаснија:

Математички изразено се работи за 99.5 проценти кои се согласиле со нашата иницијатива. Додека 0.5 проценти биле против. Мислиме дека е повеќе од јасно што мисли народот.
Во меѓувреме Нина Ангеловска се откажа целосно од својата плата. Инфо на линкот подолу:

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки

Прочитајте и ова:

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.