Најлошите домаќинки меѓу хороскопските знаци: Лавовите се “диви”, каква црна крпа и чистење!

Постојат два вида жени: оние кои сакаат да бидат домаќинки и да уживаат во кујната, и оние кои не се особено заинтересирани за домашни работи. За нив е многу тешко да блеснат на тие работни места. Иако се очајни домаќинки, тие не страдаат заради тоа.

Близнаци

Жената родена во овој знак не мисли дека е многу битно да бидеш успешна домаќинка, таа не ни сака да се потруди ни да губи време на такво нешто. Неа не и пречи да живее во сопствената нечистотија, така да не се возбудува воопшто доколку и кажете дека куќата и е во хаос.

Лав

Себе си се смета за дива, па каде тоа сте виделе “дива” да губи време со крпа во раце цел ден. Пред се жената родена во овој знак ќе ангажира чистачка или куќна помошничка, бидејќи не ни знае , ниту сака со тоа да се занимава. За неа готвењето не е уметност.

Риби

Идејата на жената родена во овој знак е во тоа таа да биде и остане очајна домаќинка, а во тоа да не ја откријат.  Затоа се служи со трикови , куќата на прв впечаток да изгледа чисто и средено. Не е исклучена можноста да ја сретнете во кујна, но тоа не е добро ни за вас ни за кујната.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.