На Стража укината забраната за камиони, воведена на патот Маврово-Дебар

Loading...

Од ЈП “Македонија пат“ известуваат дека забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража е укината.
Заради интензивни врнежи од снег во 11:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, соопштија оттаму.

 

loading...