НА 7 ГОДИНИ ПОЧНАЛА ДА БРКА ПОСТАРИ СПОНЗОРИ: ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА КОЈА ЗА ПАРИ БИ НАПРАВИЛА СЕ

Изи Анаја деновиве е многу популарна на социјалните мрежи. Таа се нарекува себеси „богата домаќинка“, иако нејзиното детство не било обележано со луксуз. Уште од мала знаела дека сака едно – живот на висока нога. Имала само седум години кога тргнала да си ја исполни желбата. Фантазирала за скап автомобил, брендирана облека и егзотични дестинации, а денес живее така.

НА 7 ГОДИНИ ПОЧНАЛА ДА БРКА ПОСТАРИ СПОНЗОРИ: ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА КОЈА ЗА ПАРИ БИ НАПРАВИЛА СЕ

„Токму ова е животот за кој сонував, како да го манифестирав кога имав седум години. Јас и мојот „спонзор“ се запознавме на Интернет пред 10 години. Се забавувавме околу шест месеци, а потоа се веривме и се омажив само шест месеци подоцна“, признала Изи, која на социјалните мрежи ги советува жените да го следат нејзиниот сон бидејќи троши баснословни суми на пари и им открива како богато да се венчаат.

“Станувам, ги носам моите деца на училиште, одам во теретана. Ако сакам да купам нешто, го купувам. Буквално би можела да патувам секој викенд, на кое било место како Париз. Можам да го направам тоа”, се пофали Изи. , која не крие дека „ги избегнувала врсниците за да може да влезе во општеството на богатите луѓе“.

“Се преселив во Менхетен и почнав да работам. Одев на хуманитарни настани и други настани каде што имаше луѓе со кои сакав да бидам. Не чекајте некој да ве спаси! Спасете се, ставете се во светот каков што сакате да бидете и ќе останеш таму“, рече таа.

Сепак, таа не добива пофалби на мрежите. Напротив, тој секојдневно се соочува со прозивки за пластична хирургија и осуда за фалење со своите пари. Следбениците велат дека зад се се крие „исконско незадоволство“, а на Изи не и е грижа. Таа накратко рече: “Постојано читам секакви негативни работи, но знаете, не е сè за секого. Не секој сака бело вино. Нема да им се допаднам на сите”, рекла таа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.