Недовиќ ја замолкна Арената, Црвена звезда го победи Партизан (ВИДЕО)

Денешното дерби меѓу Партизан и Црвена звезда беше историско бидејќи двата големи ривали за првпат се сретнаа во меч од Евролигата, на крајот во драматичен финиш црвено-белите се радуваа на победа од 73-76.

Атмосферата во белградската „Штарк“ Арена беше фантастична, Партизан имаше неверојатна поддршка од својата публика, но на крајот таа разочарана ја напушти салата.

Натпреварот беше рамноправен, екипите имаа свои периоди и се менуваа во водство. Првата четвртина му припадна на Партизан кој играше фантастична одбрана, 20-11 беше по првите десет минути. Но работите се сменија во вториот период кога Обрадовиќ го смени тимот. Црвена звезда комплетно го сврте мечот и на одморот замина со водство од 40-33.

Пронајдете не на следниве мрежи: